cinseldusunce

10 Yıldır hobi olarak yazıyorum kimseye zararım dokunmadı.Reklam parayla işim olmaz.Mantık,aklım erdiği kadarıyla sorularınızı cevapladım. Dr prof Hekim değilim, Vatandaş olarak kendi toplumuma ne verebilirim düşüncesi ile bugüne kadar yazdım.Web sayfası yapmadım.Blog olarak kaldım ki deneme yazısı olarak kalsın.Tek kişiyim bir grup filan değilim. Okuyucuya ilgi için teşekkür ederim"

üşütme akıntı

Kadınlık cinsel organı çok daha hassastır. Üşütülmesiyle nezle olmaya hazırdır. Belini üşütünce beyaz akıntı artmaya başlar , vıcık vıcık olur.Ped yetiştiremez. Yumurtalarda ,karın bölgesinde hafif ağrı başlar.Bu üşütmenin ilk belirtisidir.Rahatsız edici bir durum. Doktora başvurmak en iyi çaredir. Ancak yolculuk edilen çevrede ne doktor ne sağlık ocağı yoksa ve de orada kalmak zorunluluğundaysanız..başınızın çaresine bakarsınız.en azından doktora varana kadar bilgili ve hazırlıklı olmak her zaman iyidir. Hastalandığınızı algılamak için vücudunuzu tanımanız gerekir.Değişiklikleri ve zamanınızı kaydedin. Belirtiler değişiklikler doktorlar için çok önemlidir. Başlangıçlar,evreler.Nasıl başladığı,kokusu.yapışkanlığı.

Üşütme akıntısı , Evli yada bakire her kızda görülür. Daracık kesim pantolonlar, ince hafif elbiselerle bel göbek yaz ayları hep açılır. Hava sıcak bile olsa, Belini rüzgar altında bırakmak sağlıklı kadını hasta eder. Enfeksiyon oluşturur. Bir deniz gezisi, püfür püfür esen bir rüzgar, motosikletle arkada gezmek, rüzgarlı serin havada sokakta gezmek, bazen elbise varken bile üşütmek mümkündür.

Genellikle, basit bir antibiyotikle tedavi edilir. Çoğu kadın bilir ve evinde bulundurdukları geniş spektrumlu antibiyotikle kendi kendini ve kızlarını tedavi ederler. Daha önce de olmuştur ve doktor tavsiyesi ile almışlardır ilacı genelde.

Daha ağır vakalarda vajinal fitil+antibiyotik kullanımı ile son buldurulur. Anti fungal krem bulundurulur.

Üşütme tedvisi ,Eger tedavi edilmezsse zamanında akıntı artar. Bakteriler çoğalır. Önemi olan üşütmeyi erken farketmektir.

Tedavi edilen vajina akıntı normale döndükten sonra hemen bırakılır, Çünkü vaginanın doğal yapısında da faydalı mikrop kırıcı bakteriler yaşar. Eger antibiyotiği tedavi olduğu halde çok uzun süre devam ederse bu koruyucu bakteriler olmayacağından, bu sefer mantar oluşumu görülebilir. Kadın hastalıkları bilimi jinekoloji bu tür araştırmalarlla oluşmuştur. Apayrı bir daldır. İnsan sağlığı şakaya gelmez.

Erkekler böyle basit bir üşütmeyle hastalanmazlar. Onların cinsel organı çok korunaklı açıklıkları azdır. Erkekte akıntı olursa bu tehlikeli bir durumdur. Daha önce cinsel bir ilişkiye girdiği kadından ortalama 3-4 gün sonra akıntı başlarsa Bel soğuklugu Gonhore olmuş demektir. O da ağır antibiyotiklerle tedavi edilir . Tabii doktor kontrolünde. Bazı erkekler penisilin türevine dayanamayabilir bünyesine göre ilaç verirler.

Bazı akıntılar çok uzun sürüyorsa başka problemler vardır.,

Basit Üşütme akıntısı, kısa sürede tedavi olur en fazla 1 haftayı geçmez. Çok ağır vakalarda vaginadan kültür alınıp incelenir. Hangi antibiyotiğin savaşabileceğine karar verilir.

Buradaki bilgiler zahiriidir çeşitli yerlerden öğrendiğimdir, yanıltıcı olabilir, Siz doktor kontrolünden şaşmayınız, Her hastalığın ilaç markası tedavi şekli farklı olabilir.

kaba ,sapıkça yorumlar bilgisayar tarafından otomatik silinecektir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: