cinseldusunce

cinsellik hakkında kendi hissettiklerimiz

erkekte yumurtalıklar

Memeli cinslerin erkek hayvanlarına baktığınız zaman ,Köpek,kedi,at,koçlarda arkasında sallanan torba ve 2 tane yumurta vardır. Erkek hayvan olduğunu ilk bu şekilde anlarsınız. İnsanların erkeğinde ise yumurtalık cinsel organın altındadır ve korunur.

Bir erkeğin en hassas en zayıf yeri yumurtalarıdır. Bir kadın beklemediği bir saldırı yapsa sadece diziyle erkeğin yumurtalıklarına vursa 2-3 saat yerde süründürebilir.

Yumurta derisi memenin koyu kırmızı derisi gibi esnektir. Soğukta 5-10 kat büzülür sıcakta ise zar kadar esner. Elle tutuldugunda balon lastiği gibi elastiktir sıcakta. Tavuk derisi kadar incedir. Erkek yumurtalıkları sıcak havada bu torba içinde sallanır yürürken. Ve cinsel organdan daha büyük hal alır torbalar.

Soğuk ta ise büyük bir ceviz gibi 10-20 kat küçülür büzülür.

Erkeklerin yumurtaları neden dışarıdadır ? diye sorulursa. Erkekler kadınlar gibi 36.5 derecede yumurtalarını oluşturamazlar. Bu vücut ısısından daha düşük olmalıdır. Spermler vücut ısısından en az 10 derece daha soğuk ortamda üretilir.

Çocuğu olmayan erkeklere uzmanlar spermlerini arttırmak hareketlerini yükseltmek için , Yumurtalıklarının altına cepli Buzluk koymayı önerirler. Sogukta erkekler daha üretkendir.

Çocuk yapmak için kış mevsimi, erkek açısından daha verimlidir.

Erkek bebekler ana karnındayken yumurtalar genellikle üst bir kanalda durur. Doğuma yakın yada doğunca torbaya düşerler. Doğumda Bazı bebeklerde yumurta kanalın içinde kalır. Bazen de çocuklarda yumurtalar tekrar üsttki kanala kayabilir. Genelikle tek yumurta kanala kayar ama bazen 2 si de kaydığı olur. Kanala kayıp sıkışabilir. Erkek evladı olan aileler için bunu farketdip hemen doktora getirilmesi gerekir. Bu çok rastlanılan bir durumdur.

Kadınlarda ise yumurtalar içeridedir. Üreyebilmesi için 36.5 dereceye ihtiyaç duyar ve her ay 1 adet yumurta fallop borusundan atılır döllenmeyi bekler. Kadın yumurtası genellikle 1 tane atılır her ay. Erkeklerin sıvısında ise milyonlarca canlı yumurta hücresi sperm vardır. . Milyonlarca hücreden sadece 1 tanesi yumurtaya girer ve onu döllemeyi başarır. Bu o yumurtalar içindeki en kuvvetlisi ve en sabırlısıdır.

Bir erkeğin yumurtaları deforme olursa burulursa yada kaza geçirirse çocuğu olmaz.

Bu durum küçük yaşlarda oluşmuşsa o erkek çocuk gibi kalır. Sesi çocuk gibidir.

İtalyada sanat sahibi evlat yetiştirmek için erkek çocukları küçük yaşlarda hadım edip en ince erkek sesi tenor sanatçısı elde ederlerdi. Yumurtlıkları çocuklukta hasar görmüş yada hasarlı doğmuş çocukta erkeklik işaretleri sakal bıyık gibi şeyler zor çıkar. Ses ince kalır. Zamanla yağlanma şimanlaşma olabilir. Kas yapısı daha azdır.

Cinsel ilişkide erkeklik organının boşalma borusunun kökü yumurtalıkları içinden geçer.

Kadın erkeğin boşalacağını anlarsa o boruyu bastırarak uyararak. Eşinin geç boşalmasını sağlayabilir.

İnceleyici gözle sıcak bir ortamda tesadüfen yada bilinçli olarak erkeklik organının yumurtalık torbalarına bakıp incelerseniz.

Yumurtaların daima hareket halinde olduğunu görürsünüz, kasılmaları 2-4 dakikada bir otomatiktir. Kan pompalanıp bu kasılmalar oldukça bir makine gibi erkeğin nasıl yumurta ürettiğini anlarsınız. Vücut mükemmel bir makine gibi çalışır. (soğukta belli olmaz)

20 responses to “erkekte yumurtalıklar

 1. hasan Ocak 4, 2016, 12:29 am

  Meraba hocam ben ufakken düşmüştüm sol yumurta morarmisti ve simdi her zaman değilde arada bir yumurtalar da ve spermde serinlik soğukluk hissediyorum bu normalmi ne yapmak gerekir teşekkür ederim

  • cinseldusunce Ocak 4, 2016, 10:04 am

   Bevliye doktorunuza gitmernizi öneririm, neden derseniz ilk önce eldiven takıp meni damarlarınızı algılayacaklardır. daha sonra sperm sayımına yollayıp canlı sperm örneklerinize bakarlar. serinlikle değilde gerçek anlamda kontrol edilirse çok daha faydalı olur. Burda ne desek ne yazssak yalan olacaktır. Hemde tapu gibi raporunuz olur. utanılacak birşey yok bende bunu daha önce yapmıştım.

 2. as Ocak 5, 2016, 2:06 am

  Merhaba hocam erkekler deki yumurtalık birisi yukarda ise çocuğu olabilirmi

  • cinseldusunce Ocak 5, 2016, 6:48 am

   Merhaba , erkeklerde yumurtalıklar üstte kanal içinde kaldı ise kangrenleşir yani büyüyüp gelişemediği için o yumurtlık işlev görmez, alttaki işlev görebilir. ama bevliye doktoruna mutlaka gitmeniz gerekir. sperm sayımı ve muayene olmanız gerekir ammeliyatla veya bir şekilde ona karar vermeleri gerekir.

 3. Ahmet Ocak 18, 2016, 6:07 am

  Benim yumurtamin 1 tanesi yukariya dogru kayiyor bu kucuklukten beri olan birsey eski yerine geliyor ancak kayan yumurtanin digerinden kucuk oldugunuda soyleyebilirim. Tehlikelimidir çocuk yapmak konusunda sıkıntı olurmu bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler.

 4. Mehmet Ocak 28, 2016, 10:49 pm

  Benim yumurtalarımın ikiside yukarı ve yandaydı küçükken ameliyat olmuşum başka şeylerden sonra sekiz yaşında hormonlu iğne ilebiri aşağı indi öbürü inmedi şimdide cevizler sekiz sene yukarıda kaldığı için gelişememiş sizce bu benim çocuk yapma konusunda sıkıntı ne yapmamı öneriyorsunuz

 5. Ahmet Şubat 7, 2016, 8:36 pm

  Hocam benim sağ yumurtaligim yukari kayiyor bazen sizce tehlike var mi ?

  • cinseldusunce Şubat 8, 2016, 7:30 am

   Yukarı kayma penisin üst kısımdaki kese içine değilse sorun yok , penis üst kısmında sağ ve solda 2 kese kanal var onun içinde yetişmemesi gerekiyor. , ama normal torba içindeyse pek bir sorun teşkil etmez. orantısızlık çok kişide zaten vardır. kızlarda bile memeler aynı değiller kızlar kendisi bilir

 6. Onur Mart 9, 2016, 8:42 pm

  Hocam merhaba,

  Erkek bebekleri yıkarken çok sıcak suyla yıkamayın veya evde daha serin olmalarını sağlayın tarzındaki bilgiler büyüklerimizden bizlere aktarılmakta. Bu tür bilgilerin doğruluk payı nedir?Teşekkür ederim..

  • cinseldusunce Mart 10, 2016, 6:34 am

   erkek bebekleri aşırı sıcakta yıkamamak mantıken doğrudur. Ama bu sperm üretimi başlamadığı için o kadar çok farketmez. Genelde insan vücudunu aşırı sıcakta kız bile olsa yıkamamak gerekiyoır.Ama insanlar sıcak olunca mikropların daha kolay çıkacağını bildiğinden zaten bunu yapıyorlar. Eskiler erkeklerin çalışma mekanizmasını bildiği için doğru söylemişler. Çocuk için değil erkeğin doğal yapısına göre. Küçük yaşta fazla etki edeceğini sanmıyorum. Banyo zaten 10-15 dakikalık bir işlem erbezleri ısıyı farkedince kendini yayarak korur.Aktarılan bilgi geneldir. Mesela çocuk sahibi olma çağında iseniz o zaman kesinlikle sıcakta cinsel ilişkiye girmeyin derim. Çünkü ne kadar uğraşsanız boş. Eskiler de bunları değerlendirerek söylemişlerdir. Kadınlar en kolay kış ayları hamile kalırlar. Bu erkeklerin üreticiliğinin soğukta daha etkin olmasından kaynaklıdır.

 7. ???? Mart 15, 2016, 12:55 pm

  Selam. Hogam benim yumurtalukalrim normal durmuyor hep bukluyor sanki sovuk suya salmiw gibi buzushuyor bedeni ne ola bilir??

  • cinseldusunce Mart 16, 2016, 7:20 am

   hava soğuk olabilir,erkek yumurtalıkları ısıya duyarlıdır. hava ısınınca 5 dakikada düzelmez. epey zaman sonra kendini güvene aldıgını hissettiğinde genişlemeye başlar. ağrı veya kan gelirse ancak bir erkekte problem vardır yada işlev bozuklugunda.

 8. Doğukan Nisan 25, 2016, 10:49 pm

  hocam benim sağ testisim biraz sağdan sola yatık ve baya yukarıda duruyor,ağrı sızı yok,bir sorun teşkil eder mi?

 9. Mehmet Mayıs 15, 2016, 3:58 pm

  Hocam benim sağdaki yumurtam soldakinden baya küçük sorun teşkil eder mi

  • cinseldusunce Mayıs 16, 2016, 6:40 am

   hayır sorun teşkil etmez. birçok erkekte de tam milimetrik simetri yoktur. hatta kadınlarda bile memenin biri büyük diğeri küçüktür. fakat sütyen çok iyi gizlediğinden simetrik görünür. kadınlar kendini bilir. birçok erkekte penis tam ortaya yatmaz yattıgı bir taraf vardır sizinki de organik. ama çok suphe ederseniz bevliye uzmanına fiziki bir muayene olursunuz. Benim tek yumurtalı arkadaşım vardı . çok rahat cocuk sahibi oldu

 10. Mustafa Mayıs 26, 2016, 5:48 pm

  Hocam benim sag yumurtaligim soldakine gore daha asagida bi sikinti olur mu

kaba ,sapıkça yorumlar bilgisayar tarafından otomatik silinecektir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: